Wszystko zależy od przyszłego weekendu: każdy będzie mógł podzielić się jedzeniem!

Prawie 9 milionów ton jedzenia, z którego mogło powstać 18 milionów posiłków dla ludzi, którzy bardzo tego potrzebują. Tak można najprościej podsumować 20 lat Świątecznej Zbiórki Żywności. W zeszłym roku na terenie województwa Wielkopolskiego za pośrednictwem Banku Żywności w Poznaniu jedzenie ze Zbiórki trafiło do 20 000 osób. Teraz będzie prowadzona w 120 sklepach,  24 miejscowościach i przez 2500 wolontariuszy. 25-27 listopada – od przyszłego weekendu naprawdę wszystko zależy. Bank Żywności w Poznaniu zwraca się o wsparcie akcji, bo nikt nie może zostać bez jedzenia na święta!

– W badaniach, które przeprowadziły Banki Żywności trzy czwarte Polaków chce się podzielić z innymi tym, co kupią w sklepie. To gigantyczny potencjał życzliwości wobec tych, którzy bez pomocy nie mieliby takiej Wigilii, jak my wszyscy. A przecież mają prawo do takiego samego szczęścia – podkreśla Katarzyna Bielawska, Dyrektor Banku Żywności w Poznaniu.
W tym roku Bankom Żywności bardzo zależy na następujących produktach: oleju, cukrze, przetworach warzywnych i owocowych, słodyczach, konserwach, mące i bakaliach. – W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbywać się będzie pod hasłem „Dodaj Świętom Smaku.” Podzielenie się jedzeniem to najpiękniejszy, codzienny gest, który świadczy o tym, jak bardzo zależy nam na innych. A chęć, by ci inni mieli równie wspaniałe święta co my sami, to dowód, że mieszkańcy regionu wiedzą co znaczy empatia – tłumaczy Katarzyna Bielawska.

Świąteczna Zbiórka Żywności będzie prowadzona również w Internecie pod adresem www.charytatywni.allegro.pl  – potrwa od 25 listopada aż do 31 grudnia. 

Banki Żywności i ich całoroczną działalność można wesprzeć również wysyłając charytatywny SMS o treści POMAGAM na numer 73265 koszt 3 zł + VAT.

Plakat zbiórki do pobrania w formacie ZIP – LINK